Akné u dospívajících

sponzorované odkazy

Problémy s akné jsou největší v období puberty a dospívání. Akné v této fázi života se týká zhruba 85% jedinců. Je to sice nepříjemný kosmetický problém, avšak s dnešními kvalitními prostředky na akné je náprava možná v poměrně krátkém čase.

Akné se obvykle objeví na začátku pubertu, kdy dochází k výraznější tvorbě mazu na pokožce. Tvorba kožního mazu vede k ucpávání pórů. A zde je už jen krůček ke vzniku vřídků, uhříků a obecně akné. Bez pravidelné a pečlivé hygieny je akné ve věku dospívání prakticky nevyhnutelné. Většina pubertálních děti však věří, že jejich problémy jsou zapřičiněny pouze stravou, zejména čokoládou a mastnými jídly. To však mnoho výzkumů vyvrací. Jídlo sice vznik akné ovlivňuje, avšak existuje řada účinnějších kroků pro zdravou pleť bez pupínků.

První zásadou je nevymačkávání pupínků. To totiž může vést k infekcím, které se mohou rozšířit po pleti a mít tak horší dopad na zdraví, než akné. Vymačkávání navíc může znečistit okolí pupínku a zavdat tak vzniku dalších uhříků. Pokud přece jen máte nutkání odstranit bílé hlavičky pupínků, udělejte to sterilní jehlou, kterou pupínek opatrně propíchněte.

Dalším krokem je využití dostupných a v některých případech vysoce účnných přípravků proti akné. Je důležité, abyste nevybírali podle ceny, ale podle složení. Důležitým vodítkem pro výběr toho správného přípravku je obsah látky benzoyl peroxid nebo kyseliny salicylové. Tyto látky pupínky vysušují a tím tak zabraňují další tvorbě. Obě látky navíc účinkují jako prevence. Ve spojení s pravidelným mytím obličeje jemným mýdlem se jedná o velmi účinnou kombinaci.

U mladých lidí se mastí také pokožka na hlavě, což vede k problémům s mastnými vlasy. Mastné vlasy pak přispívají k tvorbě pupínků a uhrů. Vyhýbejte se dotykům vlasů a následně obličeje. Můžete zkusit mytí vlasů každý den, avšak dbejte na správné mytí s kvalitním šamponem, abyste si neničili zbytečně vlasy. Pokud budete dodržovat správnou hygienu a starat se o svou pleť, můžete výrazně omezit, nebo i zcela vyléčit všechny projevy akné.

Tápete-li ve výběru správného přípravku na akné, zkuste nabídku eshopu s přípravky proti akné.

sponzorované odkazy