Může pití rooibosu pomoci s odstraněním akné?

sponzorované odkazy

Roiboos za svojí popularitu vděčí především tomu, že neobsahuje v podstatě žádný kofein, ale přitom lidské tělo ve chvílích únavy dokáže stimulovat podobným způsobem jako právě nápoje, jejichž je součástí. Spolu s tím se také často skloňuje vysoký obsah vitamínů a minerálů, které do našeho těla můžeme jeho popíjením pohodlně dopravit. Méně často se už ale hovoří třeba o tom, že roiboos dokáže být užitečným pomocníkem také tehdy, když nás trápí akné. Účinek roiboosu se tady navíc může rozvinout na dvou frontách. Pomáhá totiž jak jeho pravidelné pití, tak potírání postižených míst jeho silnějším nálevem.

Obecný význam roiboosu v léčbě nejrůznějších kožních problémů, jejich prevenci, ale třeba také zvládání alergií není ničím neznámým. Přesto se možná trochu překvapivě o schopnostech roiboosu spojených s potlačováním nepříjemných problémů s tvorbou akné hovoří poměrně zřídka. 

I když úplně překvapivé to nakonec není. Roibooos jako nápoj pocházející z daleké Jižní Afriky u nás zkrátka zatím nemá vybudovanou natolik silnou tradici, aby mnozí z nás už za sebou měli zkušenosti s využíváním jeho léčebného potenciálu.

Velkou výhodou roiboosu ve srovnání s mnoha ostatními přípravky na léčbu akné však zůstává určitě především jeho ryze přírodní původ. Na rozdíl od nejrůznějších tub plněných záhadnými mastmi složení, které nám příliš neřekne, je roiboos čistě přírodní produkt, který za sebou navíc má stovky let využití v tradiční lidové medicíně.

Způsob, jak roiboos zapojit do našeho úsilí vyřešit problémy s akné je navíc velice jednoduchý. Přirozenou součástí složení roiboosu jsou totiž mimo jiné látky s výraznou schopností potlačovat záněty a bránit už samotnému jejich vznikání. Proto poměrně často vystačíme s pravidelným popíjením roiboosu, přičemž jako o ideálním množství se v tomto případě hovoří nejčastěji o šesti šálcích denně. 

Vzhledem k tomu, že roiboos můžeme popíjet teplý a studený, přidávat si do něj mléko nebo nejrůznější ovocné složky, a všelijak experimentovat s jeho přípravou, tak určitě nejde o žádné závratné množství. V poslední době se navíc také poměrně rychle rozšířilo pití roiboosu v podobě espressa, takže pokud si třeba z nějakého důvodu příliš nepotrpíte na čajové nápoje, tato varianta by pro vás mohla být tou pravou.

Přirozené protizánětlivé účinky pravidelného pití roiboosu se přitom podle většiny zkušeností začínají objevovat už zhruba týden po začátku naší „roiboosové kůry“.

Druhou věcí, na kterou bychom v této souvislosti rádi upozornili jsou potom některé drobné odlišnosti v samotné přípravě nápoje, pokud se k jeho popíjení chystáme právě se zřetelem na zlepšení akné. Protože maximální množství antioxidantů přítomných v lístcích roiboosu se do výsledného nápoje dostává spolu s postupným vařením, je dobré náš nálev tentokrát nechat o něco déle, než je obvyklé. 

Místo klasických tří až pěti minut je proto lépe směs nechat louhovat spíš kolem deseti minut, ale klidně můžeme třeba i o něco déle. Na rozdíl od většiny čajů totiž s delším časem louhování roiboos nezískává nepříjemnou svíravou chuť.

Nakonec ještě dodejme, že kromě vlastního pití roiboosu, tak jak jsme si jej právě popsali, je vhodné také samotným nálevem potřít nejpostiženější místa. V takovém případě roiboos opět necháme dlouho louhovat, a po jeho vychladnutí pokožku bud' po obvyklém čištění roiboosem oplachujeme, anebo jej naopak použijeme už před samotným čištěním jako hydrataci.

sponzorované odkazy