Tipy jak se zbavit akné

sponzorované odkazy

Co může být pro ženu horší, než se v den prvního rande s dlouho vyhlíženým protějškem, objeví na tváři nějaký ten nepříjemný a hlavně esteticky zcela nevhodný pupínek. Říkáte si, jak se to mohl stát, přece si každý den pleť čistíte, používáte doporučenou kosmetiku a najednou je tam. Červený flek a uprostřed bolák s bílou čepičkou. Použijete korektor a následně make-up, ale stejně je ten pidihajzlík pořád vidět. Takové nevítané hosty, mívají na návštěvě i ženy ve vyšším věku, než je puberta. Důvodem je špatná, nebo nedostatečná péče o pleť.

Mytí

Základem zdravé pleti je její pravidelné mytí. Ráno i večer používejte čistící gel na vaši pokožku, a také pleťový krém. Je vhodné používat i tonikum a jednou za čas masku a peeling. Pokud se objeví občas nějaký pupínek, ošetří se přímo, nanesením hojivých prostředků, skvělý je například Tea Tree oil. Na mytí pleti je zakázáno používat běžné mýdlo, to jen pokožku vysušuje a připravuje ornou půdu pro zasetí bakterií, které se během málo chvil projeví.

Citron

Žlutý a svěže voňavý citron je nejen skvělý společník při boji s nachlazením, ale také perfektní čistič všeho možného. Má vysoké desinfekční účinky, takže pupínek naprosto dokonale čistí a vysušuje. Postačí jeden středně velký citron vymačkat a do šťávy z něj namáčet vatový tampon nebo vatovou tyčinku. Asi po pěti až deseti minutách je nutné tuto masku smýt.

Jak mačkat pupínky

I když se to nemá dělat, dělají to všichni – pupínek se snaží vymačkávat. Kosmetičky a dermatologové to nedoporučují, protože tak obvykle lidé činí kdykoli a jakkoli a špinavýma rukama si do otevřené rány zanáší spoustu nečistot, bakterií apod. Poté není divu, že pokožka se ne a ne uzdravit a pupínky se pořád tvoří. Pokud ruka svrbí a člověk si potřebuje prostě pupínek vymáčknout, je nutné, aby tak činil v koupelně, po řádném mytí rukou a použil vatové tampony nebo papírové kapesníčky. Skvělé je si do umyvadla napustit vařící vodu. Pára z vody otvírá póry a vymačkávání je jednodušší.

Trik na pupínky

Samozřejmě, že existují i triky na okamžité zamaskování nechtěných pupínků. Znají je celebrity, herečky a také modelky. Pokud se pupínek vytvoří, použijí na něj oční kapky. Ty fungují na bázi zužování krevních cévek, které tak omezí nárůst pupínku a lze jen poté překrýt make-upem.

Extra tip pro vás! Na akné a čistou pleť dobře účinkuje prášek ze zeleného ječmene.

Nedotýkat se

Důležité je neustále myslet na to, že se obličeje nesmí dotýkat. Jsou lidí, kteří to běžně dělají. Kromě mytí, či jiné péče o pleť je to zkrátka nežádoucí a pro pokožku obličeje nevhodné. Na rukou jsou různé bakterie, které se do pokožky zanáší a způsobují tak náhlé pupínky.

Ručník

Jisté pravidlo zní, mít na mytí obličeje speciální ručník. Ten je nutné střežit a pamatovat na to že je tu jen pro obličej. Pokud by byl použit ručník, který je běžně v koupelně na mytí rukou, asi by byla pleť brzy obsypaná nehezkými pupínky.

sponzorované odkazy