Odstranění laserem

sponzorované odkazy

Odstranění následků po akné je problémem mnoha lidí. Bohužel tento problém nelze úplně vyřešit. Pleť není možné vrátit do stejného stavu jako byla před onemocněním. Následky však lze potlačit na minimum. K tomu slouží laserové paprsky v rukou dermatologů, popřípadě lékařů zabývajících se plastickou chirurgií. Kam se se svými jizvami vypravíte, také bude záviset na celkové ceně. Jistě bude rozdíl mezi cenou u dermatologa nebo na vyhlášené klinice. Vždy se předem ujistěte, že se opravdu svěřujete do rukou odborníka. Pokud vám lékař slíbí, že vám pleť dokonale vyhladí, raději vezměte nohy na ramena. Samozřejmě záleží na mnoha faktorech, jako je stáří jizviček, typ pokožky, schopnost regenerace pokožky, věk a mnohé další. Lékař by však měl stanovit cíle, kterých je možno dosáhnout a měl by vás předem informovat o všem, co vás čeká.

Laser funguje tak, že defektivní vazivo nahrazuje zdravou tkání. Po ošetření se mohou objevit puchýřky nebo zarudnutí. Zákrok se velmi rychle hojí a pacient může nastoupit další zkrášlovací léčbu záhy po prvním. Jizvičky po akné se utvářejí jako výsledek poškození kolagenové vrstvy v kůži a právě na tuto vrstvu se několikrát působí pomocí laseru. Ten nespaluje ani nenarušuje tkáň, ale pracuje pod kůží stimulací kolagenových buněk, které pak produkují více kolagenu a tím dochází k vyhlazování jizev. Zákrok je prováděn ambulantně a není nijak bolestivý, může projevit jemné pálení. Po aplikaci laseru je pleť ošetřena speciálním krémem. U některých pacientů se léčba laserem musí několikrát opakovat. Ošetřená místa mohou být po zákroku zarudnutá, většinou zarudnutí zmizí během několika hodin, nejpozději dnů. Při ošetření citlivých míst se mohou objevit i puchýřky nebo stroupky. Pleť je samozřejmě nutné chránit před sluncem a po dobu několika měsíců používat krémy s vysokým ochranným filtrem.

Velmi oblíbený je také pulzní laser, cena ošetření podle počtu pulzů. Světelné impulzy jsou k pokožce vedeny přes čirý gel a stimulují tvorbu kolagenu. Zákrok se provádí bez anestézie a trvá asi půl hodiny. Ošetření je vhodné alespoň 3x zopakovat, vždy po jednom měsíci, ale již po prvním ošetření je patrný lepší stav pokožky. Jsou li jizvy příliš hluboké, je lepší využít CO2 frakčního laseru. Principem toho zařízení je stimulace růstu vlastních kolagenových a elastinových vláken. Díky rozdělení laserového paprsku proniká světlo do hlubších vrstev kůže s minimálním poškozením vrchních vrstev. Zákrok se provádí ambulantně. Ošetření jednoho centimetru čtverečního kůže vás vyjde na tisíc korun. U biostimulačních laserů platíte za počet minut, po které jste se ošetřováni, takže ceny se liší podle závažnosti postižení pleti.

sponzorované odkazy